Nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Brain Care we Wrocławiu oferuje zajęcia z integracji sensorycznej. Nasi pracownicy to osoby z bogatym doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami. 

Integracja sensoryczna jest procesem, w trakcie którego mózg organizuje docierające do niego informacje, pochodzące z ciała oraz  środowiska, a następnie wysyła właściwą reakcję. Podstawowymi zmysłami dla integracji sensorycznej są dotyk, równowaga i czucie ciała. Mają one duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Nowoczesne metody — integracja sensoryczna Wrocław

Prowadzona przez nas terapia sensoryczna we Wrocławiu przebiega z użyciem innowacyjnych metod. Specjaliści z naszej poradni wyróżniają się nie tylko doskonałym przygotowaniem merytorycznym, ale także odpowiednim podejściem do pacjenta.

Do zaburzeń integracji sensorycznej dochodzi, gdy mózg nie jest w stanie prawidłowo przetwarzać bodźców zmysłowych. U dziecka mogą pojawić się problemy z wykonaniem oraz planowaniem działań, koncentracją uwagi, a także nadmierna ruchliwość, czy trudności z nauką czytania oraz pisania.

Terapia sensoryczna wspiera rozwój układu nerwowego. Polega przede wszystkim na zabawie i jest dopasowana do etapu rozwojowego dziecka.

W naszej ofercie znajduje się integracja sensoryczna, a także: